NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » PRAWO I PRZEPISY » PROJEKT USTAWY

Przejdz do dołu strony<<<Strona: 4 / 5>>>    strony: 123[4]5

Projekt Ustawy

  
LadyM.
21.04.2016 15:56:15
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

Lokalizacja:: Podkarpacie

Posty: 4536 #2272924
Od: 2013-3-22
SSzacunek za te szacunki!
  
Electra25.01.2020 11:35:41
poziom 5

oczka
  
Ostry
21.04.2016 20:50:01
poziom 3

Grupa: Użytkownik

Posty: 113 #2273066
Od: 2016-4-16
Uff przeczytałem od deski do deski Wasze posty bo sprzedażą bezpośrednia jestem żywo zainteresowany. Niestety podzielacie moje obawy. Miałem kolegę w US który mówił "nie warto gromadzić dokumentów przeciwko sobie". Dotyczyło to wtedy działalności gospodarczej. Słuchałem kilka audycji radiowych. Tam tzw eksperci w różny sposób interpretowali zapisy. Np gdzie można sprzedawać? Jedni mówili, że tylko na targowiskach w gminie inni twierdzą że w powiecie jeszcze inni że w województwie. Dalej nikt dotychczas jasno nie określił czy można sprzedawać przez internet. Słyszałem że np jajka można sprzedawać ale nie mozna ich pakować bo to konfekcjonowanie. Można sprzedać mięso wieprzowe, ale tu jest największy haczyk: nie możemy ubić świni bo ma to zrobić wykwalifikowany rzeźnik, z kolei jak zatrudnimy rzeźnika to tracimy prawo do sprzedaży bezpośredniej gdzyż ustawa wyklucza mozliwośc zatrudnienia osób trzecich nawet na umowy śmieciowe. Więc albo kara za zabicie świni z ustawy o ochronie zwierząt, albo opodatkowanie na zasadach ogólnych. Sanepid aż się pali to inspekcji miejsc gdzie produkujemy żywność. W przypadku domowej produkcji serów przejście tej instytucji wydaje się niemozliwe. Z kolei tak naprawde nikt nie jest do końca pewny czy w ogóle sanepid czy jakaś inna instytucja np PIW. Kukiz'15 miał jakiś projekt ustawy o sprzedaży bezpośredniej i złożył go do laski marszałkowskiej, ale mi nie udało się nigdzie znaleźć tego projektu. Może ktoś z was go zna i jest w stanie podrzucić mi tekst?
  
vader2
22.04.2016 10:30:34
poziom 4

Grupa: Użytkownik

Lokalizacja:: pod Łęczycą

Posty: 204 #2273299
Od: 2014-1-10


Ilość edycji wpisu: 3
Stawianie zaporowych, niemożliwych do spełnienia warunków dla mikroproducentów żywności, serów, soków , czy wędlin ma tylko i wyłącznie na celu zniszczenie, wyeliminowanie ich z rynku, gdzie panują wielcy producenci.
Ci wielcy producenci mają kasę, są zorganizowani i po prostu kupują sobie odpowiednie przepisy u sprzedajnych ustawodawców.
W języku poprawności politycznej nazywa się to lobbing.
Jak zwał, tak zwał, taki lobbing zwykle służy do niszczenia małych, słabych jeszcze finansowo konkurentów, a domowi wytwórcy żywności mogliby im zabrać spory kawałek rynku i zysków.
I w ten sposób konsumenci karmieni są jedzeniem żywcem przypominającym tę z filmu "Skrzydełko, czy nóżka" z Luisem de Funes ,bo drobni wytwórcy , produkujący świetne jakościowo produkty, ale w małych ilościach, muszą sprostać wymaganiom takim samym jak duże koncerny, a nie mają takiego kapitału.
Wobec powyższych działań władzy ustawodawczej , tacy mali producenci skazani są na wegetację lub działanie w szarej strefie itd. Dopóki nie przywróci się wolności gospodarczej na wzór ustawy ministra Wilczka, nic się nie zmieni.Te wszystkie tzw. ułatwienia są tylko działaniami pozorowanymi, w myśl nieśmiertelnej zasady: trzeba bardzo dużo zrobić i zmienić, aby wszystko pozostało po staremu.
  
jurand
22.04.2016 12:10:00
poziom 2

Grupa: Użytkownik

Posty: 75 #2273345
Od: 2014-3-31
Czytam wszystko co dotyczy ,,projekt ustawy,, i dochodzę do wniosku , że wszyscy mamy rację- tylko nic z tego nie wynika .Każdy z nas ma swoje zdanie ,interpretacje przepisów , własne doświadczenia itd itp. Usystematyzować to wszystko to dużo pracy ,czasem mylimy pewne pojęcia lub potrzeby i niekoniecznie wychodzi to co nam jest potrzebne .Lobbing ,niszczenie gospodarki wolnorynkowej, małych wytwórców ,przetwórstwo ,itd itp.szkoda wyliczać ,wszyscy wiemy i widzimy na swoim terenie co stało się dookoła nas i co ????? No nic , na prawdę nic .Nic nie robimy sami w tym kierunku aby było lepiej , narzekamy na urzędasów , na rząd , na wet-ów , na przepisy itd.A co nam to daje -lekturę do czytania z której mamy znowu NIC. No może jakieś głębsze mysli. W wielu przypadkach to co wyprodukujemy ,możemy sprzedawać na podstawie tych przepisów , które są obecnie .To ,że są wielkie firmy niszczące ,,małych,, to fakt ,ale spróbujcie połączyć się w małe grupy producenckie lub organizujcie stowarzyszenia lokalnych wytwórców , nie koniecznie musi być MOL czy sprzedaż bezpośrednia . W wielu gminach są tak zwane Koła Gospodyń Wiejskich ,one sprzedają również swoje wyroby , w małych czy większych ilościach , na ogólnie przyjętych zasadach DOBREGO OBYCZAJU . PIW już dawno chciał się przylepić do badań ,zlecać kontrole i co tam jeszcze- nic w tym temacie nie zrobią bo są inne przepisy stanowiące o mozliwości wprowadzenia na rynek produktów z gospodarstwa domowego czy gospodarstwa rolnego. Pytanie ,gdzie się ten towar sprzedaje? Jak z tego rozlicza ? Kto ma sprawdzać przydatność do spożycia? No nikt mi nie powie ,że mam sprzedać byle co na rynku i za nic nie odpowiadać ,odwrócę sytuację , jak kupimy np ;buty i po kilku dniach szlak ich trafi to szukamy szewca który je robił lub firmy która produkowała . Co do tego jakie są różnice między mol a sp.bezpośrednią przeczytajcie to http://www.piw.opole.pl/userfiles/Prowadzenie_dzia%C5%82alno%C5%9Bci_marginalnej_lokalnej_i_ograniczonej.pdf powinno rozwiać trochę wątpliwości .
  
Ostry
22.04.2016 15:20:56
poziom 3

Grupa: Użytkownik

Posty: 113 #2273454
Od: 2016-4-16


Ilość edycji wpisu: 1
Masz 100% racji. Popieram Cię w całej rozciągłości. Wiem że Kukiz15 złożył projekt ustawy o sprzedazy bezpośredniej. Nie znam jego treści, ale jak go ogólnikowo prezentowali to wynikało że to może być to. Jednak wolałbym przeczytać. Ma ktoś może ten projekt? Sorki że drugi raz pytam, ale może właśnie od tego zacząć.
I jeszcze jedno w podanym linku to możliwości sprzedaży są praktycznie po wybudowaniu przedsiebiorstwa, a nie w ramach gospodarstwa. Ponoc w projekcie Kukiz15 jest tylko stwierdzenie że za jakośc odpowiada rolnik. Czyli nak ktoś nabroi to poniesie karę. Jak nie to od..dolta się od niego. Tak mozna działać. Jeżeli ktoś z nas robi dobrze to bedzie miał klientów i przed nimi odpowiada a nie przed uzbrojona w przepisy armią rożnych urzedników. Przepraszam, że tak forsuję ten projekt ale póki co nie mam innego pomysłu.
  
barbik
22.04.2016 16:51:09
poziom 4

Grupa: Użytkownik

Lokalizacja:: Lublin

Posty: 242 #2273489
Od: 2014-11-5


Ilość edycji wpisu: 2
To jest ten projekt Kukiza we współpracy z " Bezpośrednio od Rolnika"

TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJA


Tu jest odpowiedź Biura Legislacyjnego Rządu RP

TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJA

to trzeba czytać od końca, bo tak zamieścili

Tu jest strona Kampanii i do niej jest odnośnik 2-ie strony wcześniej, jeśli ktoś jest zainteresowany to na niej będą bieżące informacje

TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJA

  
Ostry
22.04.2016 18:58:33
poziom 3

Grupa: Użytkownik

Posty: 113 #2273524
Od: 2016-4-16
Super. dzięki, mam co czytać
  
Ostry
25.04.2016 09:38:36
poziom 3

Grupa: Użytkownik

Posty: 113 #2274644
Od: 2016-4-16
  barbik pisze:

  To jest ten projekt Kukiza we współpracy z " Bezpośrednio od Rolnika"

  TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJA


  Tu jest odpowiedź Biura Legislacyjnego Rządu RP

  TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJA

  to trzeba czytać od końca, bo tak zamieścili

  Tu jest strona Kampanii i do niej jest odnośnik 2-ie strony wcześniej, jeśli ktoś jest zainteresowany to na niej będą bieżące informacje

  TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJAWg mnie ten projekt wyczerpuje moje oczekiwania i jak sądzę sporej ilości forumowiczów i rolników. Mozna go określić słowami krótko i na temat. Ucina hegemonię sanepidów i innych kontrolerów, natomias nie powoduje braku odpowiedzialności rolnika-producenta za jakośc wyrobów. Też co ważne!!! Nie ogranicza terytorium sprzedaży bezpośredniej tak drastycznie jak obowiazujący obecnie
Projekt ten jest klarowny i nie budzacy watpliwości. jasno określa co wolno a co nie nie zostawiając miejsca na urzednicze interpretacje. Zachęcam do lektury i dyskusji co dalej.
  
vader2
25.04.2016 11:36:55
poziom 4

Grupa: Użytkownik

Lokalizacja:: pod Łęczycą

Posty: 204 #2274683
Od: 2014-1-10
Mnie też się ten projekt podoba, nie jest to co prawda jeszcze ideał, ale byłby to ważny krok do przodu.
Byłby, bo jestem przekonany, że ciemne siły nie pozwolą na jego wprowadzenie.
Gdyby stało się inaczej, to sam bardzo bym się ucieszył i może znowu stałbym się "wierzący", w to że nie wszystko jeszcze stracone.
  
barbik
25.04.2016 13:39:17
poziom 4

Grupa: Użytkownik

Lokalizacja:: Lublin

Posty: 242 #2274732
Od: 2014-11-5
Nadmienię tylko, że zarówno rozporządzenie obowiązujące od 1-go stycznia, jak i ta propozycja ustawy dotyczą legalnej sprzedaży produktów od legalnie posiadanych zwierząt (czyli zarejestrowanych).
  
romaszka
25.04.2016 14:41:09
poziom 2Grupa: Użytkownik

Lokalizacja:: Wola Uhruska

Posty: 99 #2274761
Od: 2013-4-25


Ilość edycji wpisu: 1
Mi również, projekt jak najbardziej odpowiada aniołek z tym że w urzędach US jak i weterynarii powiatowej nic o nim nie wiedzą zdziwiony o zgrozo!! Może dla tego, że projekt wchodzi w życie dopiero 1 czerwca 2016 r.

No cóż, pożyjemy zobaczymy bardzo szczęśliwy na razie złożyliśmy wniosek do weterynarza powiatowego że chcemy skorzystać z tej ustawy ... był baaardzoo zaskoczony, szukał, dzwonił, pytał - teraz czekamy na odpowiedź. Zarówno w US jak i u weta powiedzieli że jeszcze NIKT w całym powiecie Włodawskim nie zgłosił się z takim wnioskiem ... będziemy przedzierać szlaki zakręcony
_________________
Pozdrawiam. Ałła.
  
Electra25.01.2020 11:35:41
poziom 5

oczka
  
barbik
25.04.2016 15:13:40
poziom 4

Grupa: Użytkownik

Lokalizacja:: Lublin

Posty: 242 #2274777
Od: 2014-11-5
Romaszka jaki projekt wchodzi w życie 1 czerwca?
  
romaszka
25.04.2016 15:32:16
poziom 2Grupa: Użytkownik

Lokalizacja:: Wola Uhruska

Posty: 99 #2274788
Od: 2013-4-25
No właśnie nie umiałam wstawić linku, dla tego zaraz po prostu skopiuję treść i wkleję.

Dnia 5 kwietnia br. zostało opublikowane nowe Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 21 marca 2016 r. w sprawie szczegółowych warunków uznania działalności marginalnej, lokalnej i ograniczonej.

Rozporządzenie wejdzie w życie z dniem 1 czerwca 2016 r. uchylając w tym dniu obecnie obowiązujące w tym zakresie przepisy tj. rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 8 czerwca 2010 r. w sprawie szczegółowych warunków uznania działalności marginalnej, lokalnej i ograniczonej (Dz. U. Nr 113, poz. 753).

więcej informacji www.minrol.gov.pl
_________________
Pozdrawiam. Ałła.
  
romaszka
25.04.2016 15:46:24
poziom 2Grupa: Użytkownik

Lokalizacja:: Wola Uhruska

Posty: 99 #2274797
Od: 2013-4-25


TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJAOoo teraz chyba widać, to wejdzie sobie i przeczytajcie aniołek
_________________
Pozdrawiam. Ałła.
  
barbik
25.04.2016 15:47:57
poziom 4

Grupa: Użytkownik

Lokalizacja:: Lublin

Posty: 242 #2274799
Od: 2014-11-5
Romaszka, poszukam sobie później tego rozporządzenia, ale z tego co piszesz, to dotyczy MOL, to nie jest taka zwykła sprzedaż bezpośrednia o którą Ci chodzi.
Pisałam Ci kiedyś na priva w tej sprawie i jeśli możesz to odpisz czy przeczytałaś.
  
romaszka
27.04.2016 11:21:44
poziom 2Grupa: Użytkownik

Lokalizacja:: Wola Uhruska

Posty: 99 #2275747
Od: 2013-4-25
Barbik, z tego co zrozumiałam ta ustawa zmienia nie tylko MOL, zresztą zobaczcie jaka odpowiedź przyszła mi od weta powiatowego.

ObrazekObrazek[/url]

ObrazekObrazek[/url]
_________________
Pozdrawiam. Ałła.
  
barbik
27.04.2016 11:56:38
poziom 4

Grupa: Użytkownik

Lokalizacja:: Lublin

Posty: 242 #2275763
Od: 2014-11-5


Ilość edycji wpisu: 2
Wszystkiego nie odczytam, ale już widzę na początku odpowiedzi że: sprzedaż mleka surowego, surowej śmietany i siary reguluje Rozporządzenie z 30 września 2015;
natomiast produkcję serów reguluje Rozporządzenie z 8 czerwca 2010 w sprawie(...) działalności marginalnej, lokalnej i ograniczonej, i dalej masz, że od 1 czerwca zmiana dotyczy właśnie MOL.

I przy okazji, ja się naprawdę nie próbuję tu wymądrzać, pouczać itd tylko chwilami taka dokładna jestem, bo zależy mi również, jak chyba wszystkim zainteresowanym, na rzetelnych informacjach, tak żeby nas prawo nie zaskakiwało.
  
romaszka
27.04.2016 14:02:31
poziom 2Grupa: Użytkownik

Lokalizacja:: Wola Uhruska

Posty: 99 #2275825
Od: 2013-4-25
Na początki odpowiedzi owszem, ale potem, mniej więcej w środku listu, wet jasno i rzeczowo odnosi się do nowej ustawy, że wejdzie w życie 21.03.2016 i będą znaczące zmiany: " w sprawie szczegółowych warunków uznania działalności marginalnej, lokalnej i ograniczonej /Dz.U. z 2016 r. nr. 251/
_________________
Pozdrawiam. Ałła.
  
barbik
27.04.2016 14:19:10
poziom 4

Grupa: Użytkownik

Lokalizacja:: Lublin

Posty: 242 #2275834
Od: 2014-11-5
I dokładnie tak jest: marginalna, lokalna i ograniczona to jest MOL, obejmuje przetwarzanie i sprzedaż.

Natomiast sprzedaż bezpośrednia dotyczy produktów nieprzetworzonych.
  
Teodozja
13.05.2016 18:14:04
poziom 2

Grupa: Użytkownik

Posty: 67 #2282993
Od: 2013-10-26
http://wpolityce.pl/gospodarka/292836-rolnicy-beda-mogli-latwiej-sprzedawac-wyprodukowana-przez-siebie-zywnosc
  
Electra25.01.2020 11:35:41
poziom 5

oczka

Przejdz do góry strony<<<Strona: 4 / 5>>>    strony: 123[4]5

  << Pierwsza     < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » PRAWO I PRZEPISY » PROJEKT USTAWY

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

randki | własny sklep internetowy | promocje | darmowe forum | sklepy | opinie, testy, oceny