odrzucona kózka? ratunku!
Bardzo dziękuję za ogrom wsparcia. Masz rację przewód pok. drożny. Sondy myślę, że unikniemywesoły. Wczoraj raz i dziś w nocy znów, zdarzyło się, że przystawiona do mamy troszkę pociągnęła. Ogólnie głównie karmiona tak, że smoczek w buzi z dość dużą dziurka, leci samoistnie, część wypływa bokiem ale część kózka połyka. Wydaje mi się, że urosła. jest szczuplejsza od siostry, ale nie jest niższa (a pewnie była by gdyby nie rosła). Prowizorycznie ją zważymy ( zważymy się z nią na zwykłej wadzewesoły).
Wczoraj jej mama miała biegunkę...nie wodnistą ale miała. Dostała węgiel i nasiona szczawiu lancetowatego. Do tego dieta sianowa. I przeszło. Nie chciałam jej podawać mocniejszych leków ze wzgl na maluchy.

Bardzo dziękuję, za wklejenie karmienia. Bo właśnie nie mogłam znaleźć na forum. Mam książke Chów kóz z 2007, Niżnikowski, Kowalski, Strzelec. i w niej jest napisane że karmione butelką, siara "kozle o masie ciala 4 kg wypija wiec dziennie 1,5-2 l siary w 4-5 porcjach, co oznacza 0,4-0,5l siary na jedno karmienie". Nie chcę podważać. Być może.
Ale u mnie się nie sprawdziło. A to co wkleiłaś owszem. Poza tym przecież od mamy też nie wypijają na raz tyle. Tylko podchodzą często ale na bardzo krótko. A weźmy niemowlę, waży podobnie wesoły i też na raz wypija 50 ml, nowonardzonewesoły. potem o 10 więcej itd...


Twoje wskazówki niezwykle cenne dla mnie. A sama myśl, że ktoś mnie wspiera i radzi jak walczyć o kózkę. Bardzo podbudowałaś mnie. Dziękuję. Walczymy. Myslę, że będzie dobrze. Wczoraj były chwilę na dworze, wzmogło apetytwesoły. Właśnie po tym wypiła od mamy. Poza tym dostała podskórnie glukozę, 20%, 10 ml.
Postaram się dziś zrobić zdjęcie i wkleić tu.

Pozdrawiam[/quote]

Cieszę się, że jest lepiej, trzymam kciuki wesoły
Cieszę sie, ze mogłam pomóc. Ja u siebie jestem zdana na siebie, więc szukam informacji, gdzie mogę, niektóre kopiuje do kompa, zebym mogła potem łatwo znaleźć. Z rozpiski karmienia korzystałam w tym roku. Nie zawsze udaje sie wygrać, ale zawsze walczę dokąd mogę. Ty tez walczysz wesoły Szukasz sposobów, wstajesz w nocy, jestes silna kobietą wesoły

Pozdrawiam


  PRZEJDŹ NA FORUM