CZARNA LISTA SPRZEDAWCÓW
Chcę zaproponować ten temat dla wszystkich kupujących. Pomoże nam obejść dużym łukiem problemy po..."zakupowe".
Opiszę swoja przygodę z zakupem kóz alpejskich. Postanowiłam zacząć od zera i wyhodować własne stadko. Poszukiwałam alpejki od początku roku na "OLX". Poznałam na OLX taka pani z Turku, która była chętna pomoc mi w poszukiwaniach (ponoć miała alpejki i zna się na rzeczy). Bardzo szybko umówiła mnie z panem Łukaszem z miejscowości Pakość .Umowa była taka: ja kupuje 100% 2 kozy alpejskie. Pan Łukasz przysłał zdjęcie dwóch kózek na które ja czekała 2 miesiąca i wpłaciłam wcześniej zaliczkę -300 zł.(nastepne 300 przy odbiorze) Przy odbiorze ( był to miesiąc lipiec) okazało się, że już jednej z tej dwójki on nie ma i musiałam wziąć zaproponowaną inna kózkę ( podobnie tez alpejską). odległość ode mnie ok. 400km. więc pomyślałam, że jak ta Pani z Turku tak jego zachwalała to mogę uwierzyć na słowo...Powitała mnie na tej posiadłości biała koza uwiązana na słońcu z namiastka oczu -reszta była płynącą ropa ... Już wtedy powinnam była zawrócić i uciekać... ale przepadła by zaliczka ( nie korzystna opcja dla kupującego). Kózki (podobnie alpejskie) chodzili na zewnątrz po udeptanej ziemi. Gospodarz przy mnie wywalił im na obiad worek chlebka - to był drugi sygnał "uciekaj" , lecz ja uparcie czekałam na cud . zabrałam te dwie kózki, po dwóch miesiącach sierść u kózek na nóżkach z brązowej zmieniła się na szarą i jedna z nich ma 3 cycuszka. Zakładam pierwiastek porządności w napotykanych przeze mnie ludzi i dla tego tak sie nadziałam. Oczywiście chciałam zrobić zwrot, ale ten szanowny gospodarz powiedział, że przemieszczenie kóz odbije się negatywnie na ich stanie psychicznym i poprosił mnie więcej nie kontaktować się. Ciesze mnie jedynie to , że chowają się dobrze, tylko rozdmuchane brzuszki jednak pozostały po tym chlebie - wyglądają jak te głodne dzieci z Afryki.
wiem, że będziecie pisać typu"wiedziały gały itd.." niektórzy potrafią "dosolić". Nie pisze tego żeby ktoś się litował, tylko ku przestrodze przed tymi ludźmi. Myśle że jak każdy z nas podzieli się swoimi historiami będzie nam łatwiej kupować.
Reasumując moje dwie osoby na Czarna Liste: Pani K. z Turku i P. łukasz z m. Pakość.
A przy okazji chciałam podziękować forumowiczom od których kupiłam dobre kózki:
Nubirek - pierwsza moja koza -idealna mama i daje po pierwszym wykocie w szczycie 2,5l -Dziękuję.
I Pan z miejscowości Narama - piękna blondyna 50% AN, ułożona, spokojna. Miałam zniżkę jak użytkownik naszego forum. Też serdeczne podziękowania.(przepraszam nie pamiętam nicku)


  PRZEJDŹ NA FORUM