Mleczność kóz
Problemy po wykotach, zwiększanie mleczności poprzez żywienie, zaburzenia mleczności
Słuchajcie bo ja swoje kozy mam niecałe dwa miesiące, ale wydawało mi się, że ta mleczność którą wszyscy się przechwalają, to taka na zaraz po odstawieniu..ale potem, licząc początek laktacji od porodu, to ile można mieć np. po 4 miesiącach? Naprawdę to może trwać pół roku?

"..zaznaczają się istotne różnice między szlachetnymi i uszlachetnionymi rasami kóz, gdzie przeciętna wydajność mleka wynosi ponad 800-1000 kg mleka, za 260-280 dni laktacji, a rasami lokalnymi, których przeciętna wydajność wynosi od 100 do 500 kg mleka za 140-200-dniową laktację (tabela 1) ", źródło :
http://www.kozy.edu.pl/?czynniki-wplywajace-na-produkcje-mleka,77

Poza tym tak sobie zaczęłam zapisywać, np. Basia miała wykot marzec2013, potem zaraz grudzień 2013. To może po pierwsze od wykotu pół roku, a poza tym może wymęczona jest? ona w zasadzie teraz daje po szklance, ale honorowa jest jakby i nie wiem czy w szał nie wpadnie jakbym ją miała zacząć pomijać przy dojeniu. Poza tym jak widać zasusza się naturalnie , mimo zielonki wesoły więc przynajmniej ten stres że zapalenie itp mi odpadacool
Mela rodziła jakoś na wiosnę, można sobie sprawdzić.
Ja bym Monice głowy nie zawracała, z różnych względów,po co? Teraz to są nasze kozy .
zmieszany


  PRZEJDŹ NA FORUM