Poród u kozy
Występowanie problemów w trakcie porodu, porady
    gawron pisze:

    Dla jednych archaizm dla drugich codzienność i to przy żywych i zdrowych cielętach. Bardzo wiele archaizmów mocno przewyższa nowoczesność tworzoną przez ….............
    Tak właśnie marchewka stała się owocem czyżby kolejny archaizm?


Archaizmem jest też głupi przesąd że suka powinna chociaż raz w życiu mieć szczeniaki - i ten pogląd na nieszczęście utrzymuje się do dziś, mimo że od dawna wiadomo że to bujda a pojedynczy poród u suki zwiększa ryzyko ropomacicza.
Archaizmem było też cięcie powłok brzusznych od pępka do niemalże sromu podczas sterylizacji suki podczas gdy obecnie sterylizacje wykonuje się przy 2 cm rozcięciu - ale są weterynarze którzy nadal tną cały brzuch.
Archaizmem było nie podejmowanie się leczenia złamań nóg u koni w przekonaniu że są niewyleczalne, podczas gdy teraz wiadomo że prawie każde złamanie u konia można wyleczyć.

Myślę że zamiast cofać się, powinniśmy iść do przodu...
A co do marchewki że jest owocem? Pierwsze słyszę by roślina korzeniowa nie tworząca owoców miała nim zostać... Pomidor, ogórek - one miały zostać uznane za owoce i z biologicznego punktu widzenia - są owocami - wszystko co kwitnie a z kwiatu powstaje owoc z nasieniem wewnątrz niego - jest owocem....


  PRZEJDŹ NA FORUM