NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » NOTOWANIA » CENA PSZENICY I OWSA

Przejdz do dołu strony<<<Strona: 3 / 5>>>    strony: 12[3]45

cena pszenicy i owsa

  
artambrozja
31.08.2013 23:47:23
poziom 6

Grupa: Użytkownik

Lokalizacja:: małopolskie

Posty: 1406 #1587481
Od: 2013-3-25
Iwona, no u mnie też nigdy drób owsa nie jadł.
A co do sąsiadki to oczywiście, ze podziękuje za takie zmiotki, ludzi są okropni :/
_________________
MANUFAKTURA AMBROZJI
  
Electra17.10.2018 20:01:37
poziom 5

oczka
  
DevilsWife
01.09.2013 17:56:07
poziom 2



Grupa: Użytkownik

Lokalizacja:: Wrexham/Wielka Brytania

Posty: 79 #1587924
Od: 2013-4-10
U nas, tuż pod Wrocławiem owies (bardzo dobrej jakości) kupuję u znajomego gospodarza za 650 zł za tonę. Dowożę go sobie oczywiście sama, ale i tak jak na wrocławskie realia uważam, że jest super. oczko
  
Sebastian
02.11.2013 22:01:20
poziom 4

Grupa: Użytkownik

Lokalizacja:: Płonki,Kurów

Posty: 388 #1644067
Od: 2013-3-22
Po ile teraz jest owies u was ???
  
LadyM.
03.11.2013 07:08:12
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

Lokalizacja:: Podkarpacie

Posty: 4538 #1644143
Od: 2013-3-22
Wejdź na anonse.com, wpisz "owies" i poprzeglądaj po regionach. Ja płaciłam po 50 za metr, ale jest fatalny (w zasadzie mieszanka, z jęczmieniem), bardzo zanieczyszczony nasionami chwastów. A cenę ustaliła, jak za dobry.Już od tej osoby nie kupię.
  
Sebastian
03.11.2013 17:45:07
poziom 4

Grupa: Użytkownik

Lokalizacja:: Płonki,Kurów

Posty: 388 #1644650
Od: 2013-3-22
Ok dzięki zobaczę wesoły
  
Esti
11.01.2014 19:51:30
poziom 6



Grupa: Użytkownik

Lokalizacja:: podlaskie

Posty: 898 #1712042
Od: 2013-3-22
U mnie owies po 60 zł za metr, kury cały rok jedzą owies i absolutnie nie są tłuste. Chodzą po wybiegu, skubią trawkę, robaczki, kamyczki a w domciu owies, parowane ziemniaki ze śrutą lub osypka kupna Kokoszka. Kozy jedzą oczywiście owies oraz mielone pszenżyto w małych ilościach.
_________________
http://ostatnizakret.blogspot.com/
  
weszynoska
16.04.2014 22:30:28
poziom 4



Grupa: Użytkownik

Lokalizacja:: Podkarpacie/Leśniówka

Posty: 325 #1816903
Od: 2013-3-24
Ja kupuję po 2 worki od stałego dostawcy w stałej cenie...nic się nie zmienia ani owies ani jego koszt 50 zł za metr...
Owies super, bez żadnych "dodatków"
  
LadyM.
16.04.2014 23:03:44
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

Lokalizacja:: Podkarpacie

Posty: 4538 #1816926
Od: 2013-3-22
Ja zawsze sprawdzam na anonse24.pl.



TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJA

  
Leosia
17.04.2014 08:47:09
poziom 5

Grupa: Użytkownik

Posty: 551 #1817085
Od: 2013-4-2
Mieszanka owies, jęczmień, sladowe ilości pszenicy kupiłam za 510 zł /tona sam owies 460zł do 550. Trzeba dobrze szukać okazje się zdażają.
  
artambrozja
17.04.2014 09:13:25
poziom 6

Grupa: Użytkownik

Lokalizacja:: małopolskie

Posty: 1406 #1817098
Od: 2013-3-25
w ubiegły poniedziałek kupiłam 40 kg owsa za 54 zeta
_________________
MANUFAKTURA AMBROZJI
  
jola1979
17.04.2014 10:21:52
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)



Grupa: Użytkownik

Lokalizacja:: Buk okolice Poznania

Posty: 2239 #1817164
Od: 2013-3-21
zdziwiony
Strasznie drogo.
  
Electra17.10.2018 20:01:37
poziom 5

oczka
  
artambrozja
17.04.2014 19:57:33
poziom 6

Grupa: Użytkownik

Lokalizacja:: małopolskie

Posty: 1406 #1817874
Od: 2013-3-25
matko kochana literówka się wkradła miało być 34 złote , 54 zapłaciłam za pszenice 50 kg worek - wybaczcie wesoły
_________________
MANUFAKTURA AMBROZJI
  
Hegemon
17.04.2014 20:30:29
poziom 2

Grupa: Użytkownik

Lokalizacja:: okolice Proszowic

Posty: 55 #1817896
Od: 2014-3-25
pszenica też mega mega droga, u mnie 40zł to totalne max za jakie da się sprzedać....
  
artambrozja
17.04.2014 20:55:17
poziom 6

Grupa: Użytkownik

Lokalizacja:: małopolskie

Posty: 1406 #1817915
Od: 2013-3-25
no pszenica jest droga i tańszej nie znajdę u siebie, niestety...
_________________
MANUFAKTURA AMBROZJI
  
Hegemon
17.04.2014 21:15:51
poziom 2

Grupa: Użytkownik

Lokalizacja:: okolice Proszowic

Posty: 55 #1817950
Od: 2014-3-25


Ilość edycji wpisu: 1
Jak byś chciała to mam jeszcze z 10t pszenicy do sprzedania i z 50t kukurydzy też jestem z małopolski wesoły
Pszenica 800zł/t
Kukurydza 700zł/t
  
LadyM.
18.04.2014 07:12:43
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

Lokalizacja:: Podkarpacie

Posty: 4538 #1818250
Od: 2013-3-22
Fiu-fiu-fiu!
Myśmy pszenice sprzedali całą jesienią póżną. Niestety, taka była konieczność, po 760 zł zasadniczo + niewielką ilość po 900.
A kukurydzę wysuszyłeś i masz w binie?
Syn się przymierza do 2ha kukurydzy w tym roku, ale chyba sprzeda z pola, bo nie ma jak wysuszyć.
  
jola1979
18.04.2014 09:34:33
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)



Grupa: Użytkownik

Lokalizacja:: Buk okolice Poznania

Posty: 2239 #1818299
Od: 2013-3-21
U nas gospodarze,którzy kukurydzę sieją,do wysuszenia dają jeżdżąc na suszarnię.
  
Hegemon
18.04.2014 10:39:22
poziom 2

Grupa: Użytkownik

Lokalizacja:: okolice Proszowic

Posty: 55 #1818340
Od: 2014-3-25
Lady jeżeli Syn posiada troszkę umiejętności i zapału to spokojnie sobie sam poradzi zrobić suszarnię. Teraz mam już wygodną ale wcześniejsza to był koszmar. Sam mam ponad 5ha kukurydzy a robiłem samemu obydwie jedną podłogową a teraz mam zrobioną z siatki podnoszoną która sama się zsypuje. Dmuchawa, piec, i spokojnie w sezonie wysuszę sobie wszystko samemu. Co prawda nie koszę wszystkiego na raz tylko po kawałku ale idzie jakoś na jedną suszarnię wchodzi mi około 13t mokrej. Jak chcesz to mogę wysłać Ci zdjęcia jak sobie zrobić taką oczko I zapomnij o bajkach o suszeniu na strychu albo na słońcu to niemożliwe! Koszt najprostszej to piec ( ja pierwszy zrobiłem samemu teraz też mam własną budowę ) blacha, dmuchawa i jakiś betonowany fragment podłogi.
  
Hegemon
18.04.2014 11:05:09
poziom 2

Grupa: Użytkownik

Lokalizacja:: okolice Proszowic

Posty: 55 #1818371
Od: 2014-3-25


Ilość edycji wpisu: 2
Moja stara podłogowa suszarnia wygląda tak

Obrazek

Obrazek

Całość wyglądała mniej więcej tak ( zdjęcie znalezione w necie )

Obrazek

To tylko jeden kawałeczek który wyciągnąłem żeby pokazać Ci o co chodzi wesołyUkłada się to na w miarę prostym betownie. Te środkowe części są szczelne i podzielone na sekcje które się tą wajchą zamyka, od każdej sekcji odchodzi 4x po 2 daszki takie jak na zdjęciu ( na zdjęciu tylko jeden poglądowo ) z otworami, do tego wystarczy piec i dmuchawa jakaś taka jak do zboża i można samemu sobie suszyć wesoły
Niestety ma to swoje wady też bo trzeba ręcznie łopatą 2 razy przesypywać kukurydze zanim się wysuszy no ale zawsze lepiej niż komuś płacić wesoły

Jak byś była zainteresowana to w sumie mogę Ci jakoś tanio odstąpić taki wynalazek wystarcza gdzieś na 20m2-35m2 zależy od tego ile sobie tego ułożysz i można spokojnie z 8-12 ton mokrej suszyć na raz na tym.

2 lata temu zmieniłem na nowszy model, ta wersja to cała podłoga zbrojona kształtownikami i siatką, podnosi się to na starym siłowniku z wózka widłowego żeby nie trzeba było sypać łopatą. Niestety nie jest bez wad bo mam jeszcze problemy z regulacją ciągu z dmuchawy ( jedną część lepiej suszy niż inną ale może to zrobię wreszcie wesoły

Obrazek

A tutaj nowy piec, zdjęcia starego niestety nie mam :/

Obrazek
  
LadyM.
19.04.2014 20:50:53
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

Lokalizacja:: Podkarpacie

Posty: 4538 #1820008
Od: 2013-3-22
Hegemon, sprytny chłopak z Ciebie. Moje Dziecko też jest asior, jeżeli chodzi o koncepty i wykonanie. Ale:
1,czy opłaca się robić suszarnie na kukurydzę z 2 ha?
2. U nas w tej chwili nie ma miejsca, budynki gospodarcze częściowo zmieniły przeznaczenie, a stodoła prosi Boga żeby się (nie) zawalić.
3. Jak zdecyduje się suszyć, to może ew. u znajomego, który ma taka samoróbę. Ale wybudował dla niej spcjalną wiate.

U nas jest paru gospodarzy na kilkudziesięciu do 100ha. jeden z nich, taki bliżej znajomy ma suszarnie profesjonalną. Z tym, że on chyba nie suszy na usługe. Raczej funkcjonuje to na takiej zasadzie, że od tych drobnych kupuje mokrą, potem sam suszy, przesiewa, przetrzymuje w binie do lepszej ceny. To odsiane sprzedaje drobnym rolnikom dla świń czy drobiu po 50zł/q.
  
Electra17.10.2018 20:01:37
poziom 5

oczka

Przejdz do góry strony<<<Strona: 3 / 5>>>    strony: 12[3]45

  << Pierwsza     < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » NOTOWANIA » CENA PSZENICY I OWSA

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

randki | własny sklep internetowy | promocje | CyberCiekawostki | darmowe forum | sklepy
opinie, testy, oceny | katalog stron | toplsta