NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » PRAWO I PRZEPISY » KONTROLA WETERYNARYJNA

Przejdz do dołu strony<<<Strona: 2 / 3>>>    strony: 1[2]3

Kontrola weterynaryjna

  
Ostry
16.04.2016 13:46:27
poziom 3

Grupa: Użytkownik

Posty: 113 #2270126
Od: 2016-4-16
Nie do końca. To radził mi emerytowany prawnik z organizacji pro zwierzęcej. Sąd musi działać w obrębie prawa które w tym przypadku zagmatwane jest na naszą korzyść. Ustawy mówią o oznakowaniu zwierząt do obrotu gospodarczego. Koza towarzysząca nie spełnia takiej funkcji. Moim zdaniem warto spróbowac bo może to furtka dla innych
  
Electra18.01.2020 00:54:03
poziom 5

oczka
  
Ostry
16.04.2016 14:39:04
poziom 3

Grupa: Użytkownik

Posty: 113 #2270147
Od: 2016-4-16
Nie do końca. To radził mi emerytowany prawnik z organizacji pro zwierzęcej. Sąd musi działać w obrębie prawa które w tym przypadku zagmatwane jest na naszą korzyść. Ustawy mówią o oznakowaniu zwierząt do obrotu gospodarczego. Koza towarzysząca nie spełnia takiej funkcji. Moim zdaniem warto spróbowac bo może to furtka dla innych
  
LadyM.
16.04.2016 15:13:30
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

Lokalizacja:: Podkarpacie

Posty: 4537 #2270154
Od: 2013-3-22
A ten emerytowany prawnik nie mówił ci, że wniesienie jakiejkolwiek sprawy do sądu za darmo nie jest?
I nie mówił ci, że jak pójdziesz do tego sądu sam, bez prawniczej obstawy, to guzik wskórasz?
Oraz, że do sądu trzeba dojechać oprócz tego, niekoniecznie do najbliższego powiatowego miasta, bo jakieś rejony porobili, a dojazd za darmop nie jest?
Oraz ile tych kóz towarzyszących może przypadać na głowę ludzkości?
Oraz ile zdrowia i nerwów zjesz włocząc się po sądach?
I który weterynarz ci kozę zaczipuje jak psa?
Oraz, że ja mieszkasz na wsi i masz jakieś ha na siebie to istnieje domniemanie, ze ta koza jest raczej zwierzęciem gospodarskim, nie towarzyszącym?

Więc może nie kombinujmy jak koń pod górę, bo nie o to w tym wszystkim chodzi.
  
vader2
16.04.2016 15:58:08
poziom 4

Grupa: Użytkownik

Lokalizacja:: pod Łęczycą

Posty: 204 #2270161
Od: 2014-1-10
To "nasze" państwo, powiedzmy to sobie jasno i wyraźnie; jest w stosunku do zwykłego obywatela okupantem wewnętrznym. A jak się postępuje z okupantem, to chyba każdy wie, w szkołach uczyli, przynajmniej za moich starych czasów uczyli.
Wyjdzie drożej niż mandat; zapewne tak, ale co z dobrem zaszlachtowanych( przepraszam- zutylizowanych)kóz i owiec? Przecież nikt nie wstrzyma egzekucji, tylko dlatego, że ktoś zechce wejść na drogę prawno-sądową z okupantem( upst. miało być państwem), możesz się odwoływać już po utylizacji, do woli.
  
vader2
16.04.2016 16:09:41
poziom 4

Grupa: Użytkownik

Lokalizacja:: pod Łęczycą

Posty: 204 #2270165
Od: 2014-1-10
A ja mam świetny pomysł!
Biorąc pod uwagę trendy wiejące z naszej kochanej Unii Europejskiej, gdzie być może niedługo zwierzęta uzyskają pełne prawa przysługujące do tej pory ludziom, pójdźmy dalej,wyjdźmy z tego zaścianka zacofania i z jaskiń, niech każdy hodowca weźmie sobie kozę lub owcę za żonę, uczłowieczy ją tym samym,przyjmie pod swój dach, jeśli ktoś jest innej orientacji to kozła, barana, jeśli ktoś ma tych trefnych kóz więcej, to też jest wyjście, po prostu założy harem. To będzie taki nasz wkład i ukłon w dzieło integracji z muzułmanami, którzy kultywują wielożeństwo, a kozy darzą szczególną estymą.
W przeciwnym razie pozostanie Wam tylko zejść do podziemia, wykopać pod podłogą kuchni lub sypialni komorę, piwniczkę i tam ukrywać milusińskich. Mam nadzieję, że żyjecie dobrze z sąsiadami i nie staniecie się ofiarą szmalcowników! Głowa do góry, jeszcze Polska nie zginęła!
  
LadyM.
16.04.2016 18:46:21
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

Lokalizacja:: Podkarpacie

Posty: 4537 #2270210
Od: 2013-3-22
Sory Vader, ale albo się napiłeś albo się źle czujesz. Te bzdury które wypisujesz, wskazują, że jeszcze polskie kołtuństwo i zaścianek nie zgineły i mają się dobrze.
Wiecznie musimy mieć jakiegoś okupanta? Jak był to był, a jak go nie ma to trzeba sobie wymyslić. Tylko po to, zeby miec powód do tego by przepisy miec w d.

W dodatku zostaw inne nacje w spokoju. Czym przyzwoity muzułmanin gorszy od Polaka =katolika? A że największe pogłoie kóz jest w krajach muzułmańskich? Po prostu wiedza co dobre!
  
vader2
16.04.2016 20:43:10
poziom 4

Grupa: Użytkownik

Lokalizacja:: pod Łęczycą

Posty: 204 #2270275
Od: 2014-1-10


Ilość edycji wpisu: 2
Cieszę się LadyM. ,że chociaż Ty nie jesteś kołtunem, zacofańcem, tylko postępową , otwartą na nowe europejskie trendy osobą. Niech tak będzie, że ja pozostanę zaściankowym kołtunem. Wiesz, jest takie państwo w Europie, najbardziej chyba postępowe w tej materii, jest to Szwecja. Kobiety w tej Szwecji są już na tak wysokim poziomie postępu, że nawet gwałcone, poniewierane i obrażane wprost na ulicach szwedzkich miast przez wiadomych osobników( nacji nie wspomnę, bo okrzyknięty zostanę rasistą), głośno krzyczą, aby rodowici Szwedzi nie ważyli się im pomagać i ratować, bo byłby to przykład szowinizmu i skrajnego rasizmu z ich strony. Niejaka Eva Brunne biskup protestanckiego kościoła w Szwecji wezwała innych duchownych do usunięcia krzyży ze wszystkich kościołów w Szwecji, gdyż to drażni i obraża muzułmanów, owa biskup żyje w lesbijskim związku z niejaką Gunillą Linden, co nie przeszkadza jej w wykonywaniu powinności kapłańskich. Niejaki Karsten Nordal Hauken aktywista lewicowy z Norwegii, swego czasu brutalnie zgwałcony przez innego mężczyznę z Somalii czuje się winny tego co się stało, protestuje przeciwko deportacji gwałciciela do Afryki, mimo, że gwałt był tak brutalny, że konieczna była operacja chirurgiczna w szpitalu.
Takich przykładów światłego postępu w Szwecji, ale także w Norwegii i in. krajach Europy mógłbym tutaj mnożyć i mnożyć.
Jeśli tak ma wyglądać ten Twój postęp, to ja już na zawsze chcę zostać obskurantem i kołtunem w tym kraju, przynajmniej nie muszę się niczego obawiać schylając się pod prysznicem na pływalni miejskiej po mydło, które upadło mi na podłogę, Ty natomiast możesz dumnie chodzić jako wzór postępu, gratuluję.
Co do pytania , czy przyzwoity muzułmanin jest gorszy od Polaka katolika, to muszę Ci zadać dodatkowe pytanie w tej sprawie, bo czy on ma być przyzwoity wobec swoich ziomków, nas, czy Koranu, który jest najwyższym imperatywem dla muzułmanina?
Jeżeli wobec koranu, to informuję Cię, że w Koranie jest kilkadziesiąt sur, wersetów jawnie wzywających do mordowania innowierców, w tym katolików, niewierzących i in., w sposób bezpośredni rozgrzesza się muzułmanina z grabieży, gwałtów i mordów na niewiernych, wzywa się wręcz, aby czynili z nich niewolników i żyli z ich pracy. Sama sobie odpowiedz, kto w takim układzie jest lepszy, bo dla mnie to jest oczywiste.
Powiem tak ja ich zostawię w świętym spokoju, ale pod warunkiem, że pojadą sobie tam skąd przyjechali, wtedy nie będę miał nic do nich. Bo np. nie mam nic przeciwko Chińczykom, Wietnamczykom, Ukraińcom, Białorusinom, czy Hindusom, których w Polsce jest w sumie kilkaset tysięcy , ale oni spokojnie, w pocie czoła pracują i nikogo nie gwałcą, nie wyciągają łap po zasiłki, prawda
P.S. Jeszcze jedna sprawa mi umknęła, napisałaś, że jeden okupant był, sobie poszedł i teraz na siłę szukam sobie okupanta.
Czy żyjąc w tamtych, komunistycznych czasach większość ludzi miała świadomość, że żyje pod okupacją? Np. w latach 70-tych, za Gierka? Ja pamiętam, poza garstką opozycjonistów, duchownych i in.nikogo to nie obchodziło, tak jak teraz Ciebie, prawie każdy uważał, że żyje w normalnym państwie, no co, nie było tak?
A co do pretekstu aby łamać przepisy prawa, co uważasz za naganne, to czyż opozycjoniści w PRL-u nie łamali ówcześnie obowiązującego prawa, wtedy? I co oni mogli to robić, tylko dlatego, że wygrali i zwycięzców się ponoć nie sądzi? Przecież gdyby potulnie przestrzegali prawa PRL-u nigdy do zmian by nie doszło.
A jeśli w przyszłości wygra taka opcja jaką ja reprezentuję, to jak oceni wtedy historia tych , którzy to robili, pozytywnie, czy nie? Czy obywatele III Rzeszy powinni byli ślepo wykonywać rozkazy, stosować się do praw i przepisów demokratycznie wybranego kanclerza A. Hitlera, a tak było i co z tego wynikło?
Zawsze należy trzymać się ślepo prawa i przepisów, tak jak to robili
  
LadyM.
16.04.2016 20:58:21
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

Lokalizacja:: Podkarpacie

Posty: 4537 #2270288
Od: 2013-3-22
Wiesz co, każdy z nas ma swoje poglądy na rózne tematy. W tym polityczne. Ale forum nie jest polityczne i temat nie jest polityczny, ani dotyczący naszego stosunku do związków róznych.

Poza tym faktycznie masz coś z Wernyhory, albo jesteś duchem świętym natchniony, skoro na podstawie jednego zdania tak wile jestes w stanie na mój temat powiedziec.
  
vader2
16.04.2016 21:10:52
poziom 4

Grupa: Użytkownik

Lokalizacja:: pod Łęczycą

Posty: 204 #2270290
Od: 2014-1-10


Ilość edycji wpisu: 1
Ja chcę tylko aby ten okrutny i bezduszny reżim nie posyłał na rzeź kóz i owiec bez żadnego sensownego powodu, wbrew ich właścicielom. Bo takie są początki totalitaryzmu, zaczyna się od kóz, a kończy się później na ludziach, niestety.
P.S. Ja nie jestem jasnowidzem, nie wiem jakie masz poglądy, ale skoro mnie uznałaś za zacofańca, to chyba jasne, że sama uważasz się za postępową osobę, bo stoisz w opozycji do moich poglądów. Jest to tylko wywód czysto logiczny z takiej konstrukcji myślowej, nic wiecej.
  
artambrozja
16.04.2016 21:17:20
poziom 6

Grupa: Użytkownik

Lokalizacja:: małopolskie

Posty: 1415 #2270292
Od: 2013-3-25
Vader, ciężki temat poruszyłeś ( nie w temacie ), ja tam mogę uchodzić za rasistkę, ale obiema rencami podpisuje się pod tym co napisałeś.
_________________
MANUFAKTURA AMBROZJI
  
LadyM.
16.04.2016 21:19:14
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

Lokalizacja:: Podkarpacie

Posty: 4537 #2270294
Od: 2013-3-22


Ilość edycji wpisu: 1
Też uważam, że jest to niewłaściwe.

natomiast dużym błedem jest, że tak sprawa została zaniedbana. Co sie teraz odbija na zwierzętach.

Postepowość ma swoje granice.
  
Electra18.01.2020 00:54:03
poziom 5

oczka
  
vader2
16.04.2016 21:25:32
poziom 4

Grupa: Użytkownik

Lokalizacja:: pod Łęczycą

Posty: 204 #2270298
Od: 2014-1-10
Jak nie w temacie, przecież nie napisałbym ani jednego zdania tutaj, gdyby w tym kraju w sposób normalny rozwiązano by ten problem, dając do wyboru każdemu, che kolczykować swoje kozy , czy nie chce.
Ci, którzy hodują większą liczbę zwierząt, robią to zarobkowo, sami byliby zainteresowani kolczykowaniem, nikt by ich nie zmuszał, ale jeżeli ktoś trzyma jedną, parę sztuk dla swojej przyjemności, dla mleka na swój tylko użytek, czy jako maskotkę dla dzieci, to po co ma przechodzić tę biurokratyczną mitręgę, czy tylko po to by całe tabuny urzędasów miały co robić?
  
kozlowscy
17.04.2016 16:17:31
Grupa: Użytkownik

Lokalizacja:: Dobra, pow. Limanowski

Posty: 13 #2270742
Od: 2014-6-2
zamiast się kłócić, poczekajmy aż Romaszka napisze jak poszło z kontrolą wesoły. Bo wg mnie trzeba by trafić na wyjątkowego sk...syna, żeby kazał "utylizować" zwierzęta. Aż trudno mi w to uwierzyć, a pytani przeze mnie lokalni weterynarze nie słyszeli o takim przypadku
  
artambrozja
17.04.2016 16:34:33
poziom 6

Grupa: Użytkownik

Lokalizacja:: małopolskie

Posty: 1415 #2270760
Od: 2013-3-25
Juz napisała - tylko 50 zlotych kary
_________________
MANUFAKTURA AMBROZJI
  
romaszka
17.04.2016 19:34:48
poziom 2Grupa: Użytkownik

Lokalizacja:: Wola Uhruska

Posty: 99 #2270885
Od: 2013-4-25
No tak ... ale tych osobniczek do utylizacji nie było w polu widzenia, nie wiem co by było jakbym nie zapytała Was o radę zakręcony wolę o tym nie myśleć.

_________________
Pozdrawiam. Ałła.
  
vader2
17.04.2016 19:54:08
poziom 4

Grupa: Użytkownik

Lokalizacja:: pod Łęczycą

Posty: 204 #2270894
Od: 2014-1-10
Tak romaszka, w swoich działaniach, podejmowanych decyzjach kieruj się głosem zdrowego rozsądku, tego co Ci podpowiada instynkt samozachowawczy, a nie ogłupiające dyrektywy, kretyńskie nakazy . Strzeżonego Pan Bóg strzeże , dobrze zrobiłaś, że ukryłaś zagrożone kózki. To pierwsza męska decyzja w twoim życiu, że tak zacytuję klasyka.
  
LadyM.
17.04.2016 20:18:24
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

Lokalizacja:: Podkarpacie

Posty: 4537 #2270913
Od: 2013-3-22
Vader, znowu się czepię - A skąd Ty cokolwiek wiesz o życiowych decyzjach Romaszki. Znowu Wernyhora jedziesz?

Sfolguj w swoich wypowiedziach w kwestii odnoszenia się do osób i ich cech osobistych, o których guzik wiesz.

Czy kretyński nakaz by na czerwonym świetle nie przejeżdżać skrzyzowania też masz w poważaniu?
  
vader2
17.04.2016 20:43:28
poziom 4

Grupa: Użytkownik

Lokalizacja:: pod Łęczycą

Posty: 204 #2270956
Od: 2014-1-10
No jak to skąd wiem? Przecież sama napisała, że ukryła trefne kozy, czego zapewne wcześniej nie robiła i by pewnie nie zrobiła , gdyby nie nasze dobre rady. Zanim coś w tym stylu napiszesz, to przeczytaj co np. romaszka napisała, ale czytaj ze zrozumieniem, oczywiście.
Porównanie bestialskiej dyrektywy i przepisu nakazującego obligatoryjne zabicie, utylizację kozy niezarejestrowanej do przepisu regulującego ruch na skrzyżowaniu, którego stosowanie chroni życie i zdrowie ludzi jest, powiem oględnie jak trafienie kulą w płot. Aż ciśnie się na usta kolejny cytat z tego samego klasyka( "Seksmisja" oczywiście) " To nie był dobry przykład , siostro" bez urazy, bez urazy...
  
LadyM.
17.04.2016 20:49:14
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

Lokalizacja:: Podkarpacie

Posty: 4537 #2270968
Od: 2013-3-22
Chylę czoła przed Twą erudycją
  
vader2
17.04.2016 20:54:35
poziom 4

Grupa: Użytkownik

Lokalizacja:: pod Łęczycą

Posty: 204 #2270974
Od: 2014-1-10


Ilość edycji wpisu: 1
Ja z kolei jestem pełen podziwu dla żelaznych nerwów i doskonałego opanowania Twoich emocji, inny na Twoim miejscu już by mnie próbował zbanować, wylewając jednocześnie na mnie kubeł pomyj. A mówią, że kobiety działają impulsywnie, z porywu serca, a tu proszę opanowanie godne arcymistrza szachowego. Jeszcze raz pozdrawiam. Darz Bór!
  
Electra18.01.2020 00:54:03
poziom 5

oczka

Przejdz do góry strony<<<Strona: 2 / 3>>>    strony: 1[2]3

  << Pierwsza     < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » PRAWO I PRZEPISY » KONTROLA WETERYNARYJNA

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

randki | własny sklep internetowy | promocje | darmowe forum | sklepy | opinie, testy, oceny